10 dôvodov, prečo si dať pivo

Skôr ako prejdeme k výhodám pitia piva, je dôležité si uvedomiť, že pivo je sladový nápoj, ktorý obsahuje vysoké množstvo kalórií.

Kým také svetlé pivo obsahuje od 100 kalórií, tmavé až 220. Niekoľko pohárov denne vedie k rýchlemu rastu pivného brucha.

1. Kontrolujte sa

Pivo je bežne balené vo fľaši. Je preto ľahké ho obmedziť na jedno denne.

2. Je bohaté na vitamíny B

Pivo je plné vitamínov B z kvasiniek. Nefiltrované pivo je obzvlášť obohatené o B3, B6 a kyseliny listovej (B9). Kyselina listová pomáha v prevencii rakoviny hrubého čreva.

3. Má vysoký obsah vlákniny

Pivo obsahuje vlákninu, ktorá pôsobí ako preháňadlo. To tiež spomaľuje rýchlosť, pri ktorej jedlo opustí žalúdok, čo znamená, že potláča chuť do jedla. Pivo po jedle zabraňuje prejedaniu.

4. Znižuje stres

Podľa Mayo Clinic, alkohol znižuje riziko úmrtia na srdcový infarkt, tiež znižuje riziko mozgovej mŕtvice.

5. Znižuje riziko cukrovky typu 2

Početné štúdie preukázali, že pivári mali približne 30 percent nižšie riziko vzniku cukrovky typu 2, ako jedinci ktorí abstinujú.

6. Znižuje riziko vzniku žlčových kameňov

Pitie piva je spojené so zníženým rizikom žlčových kameňov. Tie spôsobujú bolesť v žalúdku.

7. Pivo je dobré pre činnosť svalov

8. Má vysoký obsah kremíka

Dva poháre denne by mali pomôcť zabrániť Alzheimerovej chorobe. Výskum ukázal, že vysoký príjem kremíka obmedzuje absorpciu hliníka v mozgu, čo by mohlo pomôcť pri prevencii Alzheimerovej choroby.

9. Striedma konzumácia piva je dobrá pre hustotu kostí

Pivo udržuje kosti silné.  Vedci z Tufts University zistili pozitívny vzťah medzi pivom a konzumáciou vína, a hustoty kostí. Nadmerné pitie, však kontroverzne vedie k úbytku kostnej hmoty.

10. Môže znížiť riziko srdcových chorôb

Červené víno je často považované za najzdravšiu voľbu alkoholu, ale štúdia Kaiser Permanente to vyvrátila. Výskyt srdcových ochorení u pivárov boli nižšií ako pri konzumácií vína alebo whisky.

Zdroj: lifehack.org