Ako vytvoriť letné fotografie svojich detí v nezabudnuteľných momentoch

Zachytiť fotoaparátom spontánne pohyby detí je skutočnou výzvou pre každého. Môžete pritom využiť najbežnejšie techniky profesionálnych fotografov. Praktické rády vám ukážu, ako vytvoriť letné fotografie svojich detí, po akých ste vždy túžili.

Fotografujte počas zlatej hodiny. Tento termín sa nespája so žiadnym časom na hodinách, ale predstavuje moment, ktorý nastane tesne po východe slnka a tesne pred tým, než zapadá. Alebo aj červenšie zore sa dokáže postarať o dramatický rozdiel na vašich záberoch.

Zaujimavé prostredie, ako napríklad pláž môže prispieť k skvelej fotografií. Vyberte jednoduché pozadie, pozor, na preľudnené miesta, kde môže dochádzať k rozptyľovaniu vášho dieťaťa. 

Rovnako ako pozadie, aj oblečenie vášho dieťaťa by malo byť jednoduché, aby nedošlo k splynutiu s prostredím. Cieľom je dosiahnúť, aby tvár a osobnosť vášho dieťaťa žiarila na každej fotografii. Odevy, ktoré majú príliš veľa farieb a dekorácií, sa neodporúčajú.

Tlmené farby sú vynikajúcou voľbou, a ozdoby a doplnky by mali byť obmedzené na minimum.

Profesionálna fotografka Livia Alvarado odporúča pre deti, značku Fox & Tales, ktorý navrhujú oblečenie, ktoré vychádza v ústrety potrebám fotografa. 

Tradičné fotografovanie, kedy fotograf inštruuje svoj objekt pred kamerou nefunguje. Deti prirodzene vytvárajú množstvo pohybou prirodzeným spôsobom a ich prejav je zvyčajne úprimný.

Dajte svojmu dieťaťu rekvizitu. Ak je dieťa príliš rozptýlené okolím dajte mu hračku alebo nejaký predmet. Tým, že im dáte rekvizitu, získate kontrolu nad ich pozornosť. Môžete tak získať skvelé výsledky, najmä keď vyberiete takú rekvizitu, ktorá nádherne dopĺňa alebo dobre splýva s vybranou témou. Rekvizity môžu tiež vyvolať prirodzenú a úprimný mimiku na tvári dieťaťa. Určite sa tak stane fotografovanie viac zábavné a menej únavné pre oboch.

Netlačte na svoje dieťa. Prílišná snaha získať pózu, vyvolá iba stres a podráždenie. Najlepšiu pózu získate, ak sa dieťa prirodzene pohybuje. Stačí byť trpezlivý. Prvé pokusy sú ťažké, ale prax robí majstra. Zvyčajne, úprimný záber má väčší potenciál ako dobre nacvičené pózy na fotografiách, keďže zachytávajú skutočné emócie.

 

Zdroj