Aniko vyrába neuveriteľné obaly na knihy

Aniko Kolesnikova chcela byť už v detstve úspešnou umelkyňou, ale viacero životných okolnosti ju často smerovali úplne inde akoby sama chcela. Jej rodičia vždy chceli, aby získala dobre platenú prácu. Ako tínedžerka im samozrejme načúvala, aj keď vedela, že bude pre ňu ťažké vzdať sa svojho sna.

Pred viac ako 6-timi rokmi absolvovala štúdia interiérového dizajnu a stala sa asistentkou architekta v Londýne. Počas školy praxovala v niekoľkých spoločnostiach venujúcich sa interiérovému dizajnu a architektúre. Po ukončení školy sa k tejto práci už nikdy nevrátila.

Okrem maľovania a ručnej práce si obľúbila aj Photoshop a fotomanipuláciu, ktorú brala spočiatku iba ako hobby. Kým jej to nezabezpečilo prácu v Londýne na ďalších 5 rokov. Paralelne popri práci, si založila aj malú remeselnú dielničku, v ktorej začala svoje podnikanie priamo z domu. Opäť s tým začínala pomaly a opatrne, no neskôr už oveľa profesionálnejšie.

Stať sa známou umelkyňou bolo naozaj ťažke, cez deň musela tvrdo pracovať, aby večer a cez víkendy mohla pracovať vo svojej dielni. 

V máji 2015 svoju prácu prvý krát postovala na známom serveri Bored Panda. A za jediný deň jej príspevok zdieľalo tisíce nadšencov. Získala množstvo kontaktov, emailov s otázkami, žiadosťami, rozhovormi pre iné weby. Behom dvoch týždňov bola vybookovaná na 6 mesiacov dopredu. V práci dala okamžitú výpoveď. To bolo to načo čakala celý svoj život. Pracovala ako fotografický retušér a môže povedať, že to bola pre ňu úžasná práca, ale jej sen o práci bol niekde úplne inde. 

Je naozaj na nezaplatenie, keď jej klienti posielajú fotky priateľov, ktorí držia v rukách jej výtvory ako darček. Často jej posielajú dlhé listy o tom, aké slzy šťastia sa objavili na tvárach, potom čo rozbalili svoje balíčky a objavili takýto kúsok.

 

Zdroj