Top 5 cvikov pre perfektný zadok aj po vianociach :)

 

jen1

 

Jen Selter: ,,Snívala som o krásnom a zdravom tele, no prišla som nato, že iba chudnúť nestačí! ".vZdravá strava je dobrá, ale môže to skončiť s plochým zadkom, ktorý nieje atraktívny.

jen8

Tak, ako dosiahnuť prirodzene zaoblený tvar ?

Na začiatku nemusíte navštevovať a platiť za fitnes centrum. Naučte sa cviky, ktorými si zaoblíte zadok, bez ohľadu nato v akej forme ste dnes. Je nutné ich opakovať 2 až 3 krát týždenne.

jen7

1. Donkey kicks.

donkey kicksMôžete to robiť kdekoľvek a kedykoľvek. Po prvé, mali by ste začať na všetkých štyroch, položte ruky pod ramená a kolená pod boky. Zdvihnite jednu nohu za seba, aby vaše pravé koleno bolo v uhle 90 stupňov a dajte spodnú časť nohy hore. Po 10 až 12-tich opakovaniach vymeňte nohu a striedajte tento cvik 3-4 krát za sebou.

jen6

2. Mostík na jednej nohe.

Je dobrým spôsobom, ako si precvičiť svaly na zadku a hamstringy (zadná časť stehna). Postupujte podľa pokynov, ak ich urobíte správne, získate úžasné výsledky.
Ľahnite si chrbtom na zem a rukami po oboch stranách tela sa zaprite do žinenky, chodidla a kolená ohnite. Uistite sa, že vaše nohy sú zohnuté do práveho uhla. Potom zdvihnite jednu nohu zo zeme a ťahajte ju smerom nahor. Teraz zdvihnite zadok a vytvoriť jednu líniu medzi kolenom a ramenami, tak ako to vidíte na obrázku v galérií. Svoje telo držte v tejto polohe 20 sekúnd. Potom sa vráťte do pôvodnej polohy a vymeňte si nohy. Hlavnou myšlienkou je udržať správnu polohu mostíka.

jen5

3. Drepy na jednej nohe.

Ide o jedno z najťažších cvičení, ale je to veľmi efektívne! Postavte sa priamo, zdvihnite paže pred seba. V tejto pozícií, balansujte na jednej nohe a urobte drep smerom nadol v 60 stupňovom uhle, a následne sa vrátite do východiskovej polohy.

jen4

4. Bench step-ups.

Toto užitočné cvičenie je zamerané na pevnosť, silu a rovnováhu. Všetko, čo potrebujete, je lavička a činky (voliteľne). Ak ste pripravená, postavte sa vedľa lavičky, držte činky s upraženými rukami. Dajte jednu nohu hore na lavičku a potom druhú k nej pritiahnite. Ak ste už hore, vráťte sa späť na podlahu a to opäť krokom o jednej nohe smerom dole, s ktorou ste začali a druhú nohu nechajte na lavici a takto to opakujte. Ak chcete dosiahnuť dobré výsledky, je potrebné 10 krát opakovať cvik pre každú nohu zvlášť.

jen3

5. Stacionárny výpad s príponou bedrového kĺbu.

Toto cvičenie kombinuje dva ťahy v jednom cviku. Urobte nohami mierny rozkrok, ruky si dajte za hlavu alebo použite ľahšiu činku ako je to znázornené v galérií na obrázku. Prvý krok urobte pravou nohou za seba, v tejto polohe udržujte rovnováhu a následne urobte drep. Chodte dole dokiaľ neohnete obe kolená do uhla asi 90 stupňov. Potom sa vráťte do stoja. Následne tento cvik opakujte a striedajte pri tom obe nohy.

Zdroj: herbeauty.co

 

jen2