Kabelky Pierre Cardin

Pierre Cardin (Pietro) sa narodil v Taliansku ( neskôr žijúci vo Francúzsku) 2. júla 1922 v San Biagio di Callalta v blízkosti Treviso. Svoje prvé oblečenie začal šiť uz v roku 1967. Cardin bol vzdelaný a svoju kariéru začal vo veľmi mladom veku. Už ako 14 ročný pracoval ako učeň  a zároveň sa učil základom módneho dizajnu. V roku 1939 odišiel z domu a zamestnal sa ako krajčír vo Vichy, kde začal šiť kostými pre ženy. Počas druhej svetovej vojny pôsobil v Červenom kríži, preto jeho záujem o humanitárne organizácie pretrvali až do dnes. V roku 1945 sa Cardin presťahoval do Paríža. Tam vyštudoval architektúru. Po skončení vojny pracoval v módnom dome Paquin. Kde spolupracoval s Elsou Schiapatelli. Neskôr (v roku 1947) sa stal šéfom módneho domu Christian Dior. pierre cardin
V roku 1950 Pierre Cardin zakladá vlastný módny dom. Jeho štart začal návrhom asi 30-tich kostýmov "the party of the century", čo je maškarný ples v Pallazzo Labia v Benátkach. Keďže Pallazzo bol veľmi vplyvný talian,  mladému Pierrovi pomohol v roku 1953 usporiadať prvú Haute Couture priamo na mieste.  Pierre Cardin svoje iniciatívy v móde prenáša do automobilového priemyslu (1972), kde navrhol interiér športového auta AMC Javelin.  Jeho prvý kontrakt s American Motors Corporation spôsobili rozruch takých rozmerov, že ich konkurenčná firma Hornet Sportabout combi dala svoje interiéry narýchlo šiť, vtedy už známej značke patriacej módnemu návrhárovi Aldovi Guccimu.  Svoje umenie a zápal predviedol v roku 1978 aj v architektúre, kde spolu s jeho priateľom Antti Lovagom, navrhli rezidenčný až monumentálny dom Palais Bulles (Dom z bublín). Táto stavba sa rozpresiera na ploche 1200 metrov štorcových. Súčasťou domu je desať spálni, či panoramatická obývačka. Pierre Cardin v roku 1981 kupuje reštauráciu Maxim a neskôr pod rovnakým názvom otvára pobočky v New Yorku, Londýne a Pekingu (1983). Pod svojím menom vlastní aj širokú škálu potravinárskych výrobkov.  Od roku 1980 až do polovice roku 1990, podporaoval francúzku tlač, cirkus, či tanečné umenie vo Francúzsku. V roku 2001 Cardin kúpil zrúcaninu hradu Lacoste, Vaucluse, ktorý bol kedysi obývaný markízou de Sade. Čiastočne bol zrekonštruovaný a dnes sa v ňom organizujú hudobné a tanečné festivaly.  Cardin tiež vlastní Palazzo (veľký hotel) v Benátkach s názvom Ca'Bragadin. Hoci Cardin tvrdil v niekoľkých rozhovoroch novinárom, že tento dom kedysi patril Giacomovi Casanovi, pravdá je taká, že dom v skutočnosti patril Giovanni Bragadin di San Cassiano, biskupovi z Verony a patriarchovi Benátok.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení