Starostlivosť o tovar

Starostlivosť o kabele, kabelky, aktovky, batohy a peňaženky

Syntetická useň (ekologická koža)

Výrobky sú menej náročné na údržbu ako prírodné materiály.
Kabelky zo syntetickej kože ošetrite slabo koncentrovanými saponátovými roztokmi a potom do sucha vytrite handričkou. Kabelky neperte, nesušte na tepelných zdrojoch, či priamom slnku. Pri čistení nepoužívajte rozpúšťadla alebo iné agresívne chemikálie, krémy ani leštidla.
Po premočení pozvoľna usušte pri izbovej teplote.

Textilné materiály

Zabráňte premočeniu výrobkov do interiérov (spoločenské kabelky a pod.), aby nedošlo k farebným zmenám. Očistite zľahka silónovou kefou, čistiacimi sprejmi na textil, zľahka aj vlhkou handričkou, mastné škvrny odstráňte čističom škvŕn na textil. V žiadnom prípade neperte!

Lakovaná useň

Useň je hladká s lesklým povrchom, ktorý je veľmi chúlostivý na mechanické poškodenie, chemické vplyvy, rozmočenie a mráz. Nevystavujte výrobky vysokým teplotám a dlhodobému priamemu pôsobeniu slnečného svetla. Podľa intenzity používania ošetrite kabelku špeciálnymi prípravkami na lakované usne, ktorý pomáha uchovať pružnosť lakovanej vrstvy a ošetruje useň.

Useň (kožené produkty)

Dbajte na to, aby sa tieto výrobky nepremáčali.

Spôsob odstránenia škvŕn od vody:

  1. navlhčite parou, príp. jemným rozprašovačom
  2. nevytierajte a nechajte pozvoľne uschnúť
  3. vytrite vlhkou hubkou a nakrémujte krémom, ktorý zodpovedá odtieňu výrobku
  4. useň môže stmavnúť, ale škvrny budú odstránené

Na odstraňovanie škvŕn od vody existujú špeciálne prípravky. Podľa intenzity používania ošetrite 2-3 krát ročne krémom, ktorý zodpovedá odtieňu produktu.
Škvrny od pera odstránite vatovou tyčinkou namočenou v zmesi lieh+voda (1:1), mastné škvrny (čerstvé) posypte magnezitom alebo kriedovým prachom a nechajte 24 hodín pôsobiť.
Produkty zo semišu a nubuku sú obzvlášť citlivé na premočenie, čo sa môže prejaviť odfarbením na časti vlasu.

UPOZORNENIE:

Nový výrobok používajte tak, aby nedochádzalo k jeho znečisteniu alebo rýchlemu opotrebeniu. Po použití výrobok odložte tak, aby sa zachoval jeho tvar.
Nerovnomerná kresba líca, čiastočná rozdielnosť farebného odtieňa a prírodné významné znaky (jazvy, vrásky) nie sú vadou, ale zdôrazňujú prírodnosť usne, lyka a prútia.
Kabely, kabelky, aktovky, tašky a peňaženky sú vyrábané z rôznych materiálov a každý z nich má svoje špecifické vlastnosti a spôsob údržby.

Pozor! Výrobky nepreťažujte nad povolenú nosnosť:
0,4 kg – spoločenské kabelky, peňaženky
0,6 kg – kabelky, kabely
1,5 kg – plážové kabely, detské vaky
4 kg – pracovné kabely, aktovky
8 kg – cestovné a športové tašky