Zachránená líška a pes sa stali najlepšími priateľmi

Možno si ešte pamätáte na líšku z instagramu, ktorá si získala priazeň divákov tým, že si postelnú bielizeň pomýlila so snehom. Všetkých tým pobavila, keď v izbe predvádzala svoj lov na perine.

Po krátkej dobe si táto líška Juniper získala nie len nových followerov na instagrame, ale aj lásku psa Moosa. Moose je austrálsky shepard a bol ešte ako štaniatko nájdený a prichýlený u domácich. Moose sa už od prvej chvíle stal “ochráncom” Juniper. Jedia aj spia spolu a trávia spolu všetok čas.

Juniper sa správa ako malé dievčatko, keď pobehuje okolo Moosa. Podľa majiteľky je Juniper zrejme zamilovaná a preto si vyžaduje od neho viac pozornosti ako je bežné. Majiteľka hovorí: “ Priniesla som Juniper domov, keď mala iba päť týždňov. Moose po zazretí Juniper bol celý bez seba, vrtel chvostíkom a hneď sa rozbehli k sebe. Od tejto chvíle začalo ich priateľstvo prekvitať”.

Pre líšky je všeobecne známe, že si sadajú na veci, ktoré si chcú privlastniť, alebo si myslia, že ich vlastnia. Majiteľka vraví, že často, práve keď vstupuje do miestnosti, vidí Moosa ako spokojne leži na podlahe a na ňom sedí jeho priateľka Juniper.

Kým ich priateľstvo vyzerá ako z rozprávky, majiteľka zároveň varuje potencionálnych majiteľov. Mať doma líšku nie je rovnaké ako mať psa alebo mačku. Líšky budú v dome všetko ničiť a potrebuju tiež taurín, aby neoslepli. Trpia tiež záchvatmi a bez dobrej starostlivosti môžu takto zomrieť... Je potrebné naozaj zvážiť, či je líška vhodná ako domáce zviera.

 

Zdroj