Monnari

 

Monnari

Značka Monnari bola založená v roku 1998, v poľskom meste Łódź. Od vtedy buduje svoje portfólio a stáva sa lídrom v segmente elegantného a štýlového oblečenia. Zároveň, je ich cieľom podčiarknúť štýl aktívnych žien. Monnari každoročne ponúka dve sezónne kolekcie (jar-leto, jeseň-zima), čím pristupuje ku globálnym trendom vo svete módy. Ich sortiment tvorí široká škála doplnkov od topánok, po kabelky, šatky či šperky. 

Monnari vlastní celú sieť obchodov v nákupných centrách, zamestnáva skúsených dizajnérov a hlavne ľudí pre ktorých sa stala móda vášňou. Toto všetko tvorí úspech značky zameranej na eleganciu. Veď ani niet divu, len na konci minulého roka Monnari mala 149 predajní s plochou viac ako 27.200. metrov štvorcových a zamestnalo 1.081 ľudí.

Spoločnosť založil Marek Banasiak, ktorý vybudoval v Poľsku jednu z prvých odevných značiek a nazval ju Pabia. Až neskôr vznikla značka Monnari, ktorá sa s Pabiou predáva do dnes. Značku Monnari na svetových mólach prezentovala Claudia Schiffer.

Tak ako sa značke Monnari prestalo dariť v roku 2009 (dôsledok hospodárskej krízy), tak dnes vstáva z popola, rastie a ponúka iba to najlepšie zo sveta módy. 

  

O nás

 Sme mladá firma zaoberajúca sa predajom značkových kabeliek a obuvi. Na trhu sme sa prvý krat objavili a pôsobili pod názvom cooltovka.sk (2012). Po niekoľkých rokoch sa tento obchodný názov premenoval na naj.sk (2016).

Dnes sa snažíme naším zákazníkom, priniesť viac štýlovej a modernej obuvi za priateľné ceny. Preto v našej ponuke nesmú chýbať štýlové lodičky, tenisky, balerínky ba ani klasické topánky na nízskom a plnom opätku. 

Zo sveta kabeliek ponúkame kabelky vyrábané spoločnosťou LS fashion, sídliacou vo Veľkej Británií, poľskej značky Monnari, francúzkeho výrobcu David Jones,  ViVi Paris, či FLORA&CO Paris. Z talianských modných domov ponúkame kabelky značky Pierre Cardin.

 

Pierre Cardin

Pierre Cardin (Pietro) sa narodil v Taliansku ( neskôr žijúci vo Francúzsku) 2. júla 1922 v San Biagio di Callalta v blízkosti Treviso. Svoje prvé oblečenie začal šiť uz v roku 1967. Cardin bol vzdelaný a svoju kariéru začal vo veľmi mladom veku. Už ako 14 ročný pracoval ako učeň  a zároveň sa učil základom módneho dizajnu. V roku 1939 odišiel z domu a zamestnal sa ako krajčír vo Vichy, kde začal šiť kostými pre ženy. Počas druhej svetovej vojny pôsobil v Červenom kríži, preto jeho záujem o humanitárne organizácie pretrvali až do dnes. 

V roku 1945 sa Cardin presťahoval do Paríža. Tam vyštudoval architektúru. Po skončení vojny pracoval v módnom dome Paquin. Kde spolupracoval s Elsou Schiapatelli. Neskôr (v roku 1947) sa stal šéfom módneho domu Christian Dior. 

V roku 1950 Pierre Cardin zakladá vlastný módny dom. Jeho štart začal návrhom asi 30-tich kostýmov "the party of the century", čo je maškarný ples v Pallazzo Labia v Benátkach. Keďže Pallazzo bol veľmi vplyvný talian,  mladému Pierrovi pomohol v roku 1953 usporiadať prvú Haute Couture priamo na mieste.

 Pierre Cardin svoje iniciatívy v móde prenáša do automobilového priemyslu (1972), kde navrhol interiér športového auta AMC Javelin.  Jeho prvý kontrakt s American Motors Corporation spôsobili rozruch takých rozmerov, že ich konkurenčná firma Hornet Sportabout combi dala svoje interiéry narýchlo šiť, vtedy už známej značke patriacej módnemu návrhárovi Aldovi Guccimu.

 Svoje umenie a zápal predviedol v roku 1978 aj v architektúre, kde spolu s jeho priateľom Antti Lovagom, navrhli rezidenčný až monumentálny dom Palais Bulles (Dom z bublín). Táto stavba sa rozpresiera na ploche 1200 metrov štorcových. Súčasťou domu je desať spálni, či panoramatická obývačka.

Pierre Cardin v roku 1981 kupuje reštauráciu Maxim a neskôr pod rovnakým názvom otvára pobočky v New Yorku, Londýne a Pekingu (1983). Pod svojím menom vlastní aj širokú škálu potravinárskych výrobkov. 

Od roku 1980 až do polovice roku 1990, podporaoval francúzku tlač, cirkus, či tanečné umenie vo Francúzsku.

V roku 2001 Cardin kúpil zrúcaninu hradu Lacoste, Vaucluse, ktorý bol kedysi obývaný markízou de Sade. Čiastočne bol zrekonštruovaný a dnes sa v ňom organizujú hudobné a tanečné festivaly. 

Cardin tiež vlastní Palazzo (veľký hotel) v Benátkach s názvom Ca'Bragadin. Hoci Cardin tvrdil v niekoľkých rozhovoroch novinárom, že tento dom kedysi patril Giacomovi Casanovi, pravdá je taká, že dom v skutočnosti patril Giovanni Bragadin di San Cassiano, biskupovi z Verony a patriarchovi Benátok.